Viete, odkiaľ pochádza?

Brokolica je pôvodom Talianka. Pred mnohými storočiami ju z divokej kapusty rastúcej v oblasti Stredomoria vyšľachtili Rimania. Jedlé kvety brokolice si v tej dobe vysoko cenili aj obyvatelia Blízkeho východu. Avšak práve v dnešnom Taliansku, prevažne na Apeninskom polostrove, bola neustále kultivovaná až do súčasnej podoby. V 16. storočí si ju obľúbili aj vo Francúzsku, k najväčšiemu boomu však došlo až na začiatku 20. storočia v období veľkej talianskej migrácie.

Prisťahovalci si ju priviezli dokonca až do USA, a tak sa usídlila nielen na európskych, ale i amerických tanieroch. O tom, že sa stretla s veľkou obľubou na americkom kontinente svedčí aj to, že práve Spojené štáty sú po Stredomorí najproduktívnejším pestovateľom brokolice.

Superzelenina

Zelené stonky a kvety brokolice obsahujú vysokú koncentráciu protirakovinovej fytoživiny, ktorá sa nazýva sulforafán. Sulforafán navyše podporuje správnu hodnotu krvného tlaku a funkciu obličiek. Po brokolici by ste mali siahnuť i v prípade nedostatku vitamínu D, avšak obsahuje aj veľa ďalších vitamínov. Vedeli ste, že v brokolici je dvakrát viac vitamínu C ako v pomaranči? Spolu so selénom, ktorý má protirakovinové a protivírusové účinky táto zelenina nabije vaše telo imunitou.

Vláknina, betakarotén a kyselina listová sú už len čerešničkou na torte zdraviu prospešných látok ukrytých v brokolici. Príjemným bonusom je jej nenáročnosť na prípravu. Bohatý zdroj živín a energie vám prinesie varená, dusená, ale i surová.