Pivo si väčšina z nás spája s nezameniteľnou chuťou, ktorú zanecháva na jazyku. Poznáme jeho textúru, poznáme to ako sa rozplýva v ústach aj to, aký pocit zanecháva na jazyku. Ale človek je tvor tvorivý, ktorý rád zdoláva nové výzvy. A tak mnohých napadlo použiť nové a trochu šialené príchute, ktorými by pôvodnú receptúru a chuť vylepšili a vytvorili tak nový zážitok, ktorý by k pivu priviedol mnohých ďalších ľudí. Iste si pamätáte filmy o čarodejníkovi Harrym Potterovi, pre ktorého svet bolo typické pitie ďatelinového piva. Máme aj my podobne šialené príchute? Nechajte sa prekvapiť!


    Zamysleli ste sa niekedy nad chuťou ovocného piva? My popravde tiež nie, až kým sme neobjavili pivo s príchuťou banánového chlebíku, ktoré sľubuje výraznú ovocnú arómu a neopakovateľný zážitok. Takéto pivo sa vyrába z čistých banánov a používa sa do neho minerálna voda. Šialené? Možno trochu, kým sme neobjavili ďalší skvost – pivo s príchuťou pizze. Veď kto by netúžil vychutnať si podmanivú arómu bazalky a čerstvých paradajok.
   

Už sa stalo bežnou realitou, že Japonsko prichádza s nápadmi, na ktoré by sa väčšina krajín neodvážila. A bolo to práve Japonsko, kde sa zrodila myšlienka vytvoriť pivo z mlieka. Táto myšlienka sa zrodila u jedného farmára po tom, ako mu ostalo priveľa mlieka. Previedol proces fermentácie a zrodilo sa úplne prvé pivo z mlieka, ktoré vraj chutí ovocne. Ak by ste však mali záujem ho vyskúšať, zlou správou je, že je dostupné jedine v Japonsku.
   

Ani zďaleka to nie sú tie najšialenejšie nápady a postupy, s ktorými sa snažili ľudia experimentovať. Či už ste sa rozhodli pre pivo s príchuťou sušienok Oreo, pivo s vodou zo šíreho oceánu alebo vám v hlave skrsol nápad na pivo s vodou z ľadovcu starého 2000 rokov – všetko je možné nájsť a objaviť. A čo príchuť slaninky a javorového sirupu? Aj takýto nápad už uzrel svetlo sveta. Tak na zdravie!