Žijeme v dobe, kedy sa na nás z každej strany valia informácie o superpotravinách, ktoré rastú až v ďalekých dažďových pralesoch a sú známe pre svoje neskutočné účinky. Rada z nich predlžuje život, odďaľuje starnutie, pomáha telu bojovať s voľnými radikálmi. Jednoducho sú to zázračné potraviny, ktorých kúpa rozhodne nie je krokom vedľa. Tieto potraviny nesú so sebou radu nevýhod, o ktorých sa bohužiaľ tak často nehovorí. Sú z tropických pralesov a musia k nám precestovať stovky ba až tisíce kilometrov, kým sa dostanú na náš stôl. Navyše, náš organizmus na ich konzumáciu nie je zvyknutý a pripravený a preto môžu stáť za vznikom alergických reakcií.

    Hoci o tom nemusíme vedieť, naše záhradky a kuchyne sú plné potravín, ktoré by si tiež zaslúžili prívlastok super. Obsahujú rovnaké množstvo antioxidantov, sú plné vitamínov a minerálov, ktoré nám pomáhajú udržať naše zdravie v dobrej kondícii. Ich cena ani zďaleka nie je taká vysoká ako pri tropických druhoch a navyše si ich môžeme obrať vo vlastnej záhradke alebo sade či kúpiť na farmárskych trhoch. O ktorých potravinách píšeme?

    Medzi naše domáce superpotraviny patria napríklad jablká, o ktorých sa už veľmi dlhú dobu traduje, že jedno jablko denne nás uchráni od lekárov. Jablká sú mimoriadne chutné ovocie, ktoré sa môže pýšiť vysokým obsahom vlákniny, ktorá udržuje našu tráviacu sústavu v pohode. Okrem vlákniny obsahujú tiež vitamíny A, B, E, K a minerály ako vápnik, železo či fosfor.

    Čučoriedky patria medzi obľúbené ovocie, ktoré používame najmä na prípravu koláčov či zmrzliny počas horúcich letných dní. Sú však účinnými bojovníkmi a vedia výborne povzbudiť imunitu, čo sa skvelo hodí počas chrípkovej epidémie. Sú tiež známe pre svoje detoxikačné schopnosti a tiež si vedia poradiť s kožnými chorobami.

    Sladkú chuť malín pozná každý – s obľubou sme ich trhali na babkinej záhrade, ale nevedeli sme, že sú plné antioxidantov a vitamínov, ktoré pomáhajú stabilizovať hladinu krvného cukru. Dokonca môžu fungovať ako prevencia proti Alzheimerovej chorobe. Naše kuchyne a záhradky sú plné prírodných bojovníkov s chorobami, ktoré rozhodne stojí za to vyskúšať skôr ako siahneme po overených potravinách z dažďových pralesov.