V poslednom čase sa o alergiách a intoleranciách hovorí oveľa častejšie ako tomu bolo v minulosti. Jedným z dôvodov, prečo tomu tak je, že sa veľmi výrazne zlepšili diagnostické testy a alergie a intolerancie vieme odhaliť dnes skôr a zabezpečiť tak ľuďom, ktorí nimi trpia oveľa lepšiu kvalitu života. V supermarketoch sa už pomaly začínajú rozmáhať rôzne druhy potravín, ktoré napríklad neobsahujú lepok alebo laktózu. Zlepšila sa aj kvalita daných výrobkov – kým pred desiatimi rokmi to boli potraviny, ktorých chuť sa s bežnými nedala ani zďaleka porovnať, dnes sú to potraviny, ktoré chutia na nerozoznanie od tých bežných.

    Stále sa však vynára problém, na ktorý neupozornia ani mnohí lekári svojich pacientov – rozdiel medzi alergiou a intoleranciou. Pacienti v snahe zvládnuť svoju diagnózu často veria radám, ktoré nie sú úplne pravdivé a svojmu telu tým príliš nepomáhajú.

    Alergia je reakcia imunitného systému na látku pochádzajúcu z okolitého prostredia a veľmi často sa jedná o látky, ktoré u zdravého človeka nevyvolávajú žiadnu reakciu. Pri alergickej reakcii organizmus vyplavuje väčšie množstvo histamínu, ktorý je zodpovedný za prejavy alergie: opuchnuté oči, problémy s dýchaním a mnohé iné príznaky.

    Intoleranciu nespôsobuje reakcia imunitného systému, ale vo väčšine prípadov sa jedná o nedostatok určitého enzýmu, ktorý má svoje využitie v biochemickej dráhe nášho organizmu. Enzýmy sú katalyzátory, ktoré v našom organizme spôsobujú alebo urýchľujú priebeh chemických reakcií, ktoré by tam bez ich prítomnosti nemohli prebiehať.

    Nedostatok či úplné zastavenie tvorby daného enzýmu môže viesť k neschopnosti tela tráviť zložku potravy. Častým príkladom je laktózová intolerancia, kedy organizmus nedokáže stráviť mliečny cukor laktózu, pretože mu k tomu chýba enzým laktáza. Veľmi často dochádza k zamieňaniu laktózovej intolerancia a alergie na kravskú bielkovinu. Príznaky sú podobné – hnačka, zvracanie a kŕče.

    Pri laktózovej intolerancii je možné dodať chýbajúci enzým laktázu vo forme tabliet, kým alergici nemajú na výber a musia dodržiavať prísnu diétu s úplným vynechaním mliečnych výrobkov.