Veľmi často závidíme ázijským ženám ich mladistvý vzhľad, ktorý sa im zdá sa bez námahy snaží udržať pi veľmi dlhý čas. Hoci sa snažíme odhaliť tajomstvo ich kozmetických prípravkov, ktoré by aj nám mohli pomôcť vyzerať dlho mladé a krásne, nedarí sa nám to. Hoci používame rovnaké kozmetické vychytávky na nás taký zázračný účinok nemajú. Možno je to práve tým, že u ázijských dám sa cesta za krásou začína v kuchyni – krása ide cez žalúdok.

    Vo všeobecnosti sa považuje ázijská kuchyňa za veľmi zdravú. Na rozdiel od našej európskej nie je jej základ postavený na škroboch a mäse, ale naopak na ryži a zelenine. Klimatické podmienky väčšiny ázijských zemí nedovoľujú pestovať produkty, ktoré sú typické pre nás. Typickou je pre túto kuchyňu aj zvýšená konzumácia pokrmov z rýb, ktoré obsahujú vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín ako omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Nenasýtené mastné kyseliny tvoria veľmi cennú zložku potravy, pretože ich konzumácia zabraňuje vzniku moderných civilizačných chorôb ako je napríklad cukrovka alebo obezita. Okrem toho pomáhajú urýchliť regeneráciu pokožky a zmierniť opuchy kože.

    Plody mora a ryby sú okrem nenasýtených mastných kyselín bohaté na vitamíny skupiny B, ktoré veľmi výrazne ovplyvňujú náladu a podporujú dobrú pamäť a zdravé srdce. Okrem vitamínov obsahujú minerály ako napríklad selén, zinok či kalcium vplývajúce na zdravú pokožku a celkový stav organizmu.

    Kuchyňa ázijských dám je veľmi bohatá na zeleninu a ovocie, ktoré obsahujú vitamíny a minerály. Silno zastúpené sú v tejto strave vitamíny C a E, ktoré sú veľmi silnými antioxidantmi – pomáhajú zbavovať telo škodlivých voľných radikálov a vďaka tomu vo výraznej miere spomaľujú starnutie a pomáhajú bojovať s jeho prvými známkami na pokožke. 

    Dôležitým aspektom je aj pravidelný pitný režim, na ktoré dámy nedajú dopustiť. Uprednostňujú vodu a zelený čaj, ktorý je pre svoje detoxikačné schopnosti považovaný za elixír zdravia a mladosti.