Hoci vo všeobecnosti považujeme každý alkoholický nápoj za prirodzene zdraviu neprospešný, pivu by sme týmto vyhlásením veľmi narušili jeho inak kladnú reputáciu. Všetkého dobrého vo veľkej miere škodí, ale pri bežnom užívaní môže mať pivo, rovnako ako toľko ospevované červené víno, celú škálu pozitívnych účinkov nielen na naše zdravie ale aj na krásu.


    Pivo obsahuje nezanedbateľné množstvo zdraviu prospešných vitamínov a minerálov. V zlatom moku, ktorý si tak radi vychutnáme objavíme cenné látky ako fosfor, sodík, vápnik, horčík či kremík, ktoré majú mimoriadne dobré účinky na naše srdce či kosti. V pive sa prirodzene vyskytujú vitamíny skupiny B, ktoré sú podstatné pre správne fungovanie orgánov ale aj pre krásnu, zdravú a žiarivú pleť v každom veku. Niet preto divu, že sa pivo ešte aj v dnešnej dobe označuje ako tekuté zdravie či tekutý chlieb.


    Hoci s veľkou dávkou irónie, ale predsa sa hovorí, že vďaka pivu býva každá žena krásna. Či už sa na to pozrieme s iróniou alebo bez, má tento výrok úplnú pravdu. Vďaka cennému obsahu vitamínov a minerálov skrývajúcich sa v pive, je pivo snáď najlacnejší elixír krásy na svete. Obsah vitamínov skupiny B zaručuje ženám krajšie vlasy, pleť a dokonca i nechty. Možno i preto sa nejedny známe kúpele zaoberali vo svojej histórie pivnými zábalmi a maskami ktoré mali ženám dopomôcť ku krajšiemu zovňajšku.


    Zabúdať by sme nemali ani na nezanedbateľný obsah antioxidantov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne populárne a spomínané v rôznych súvislostiach. Pivo obsahuje rovnaký podiel antioxidantov ako červené víno. Líši sa však ich druh, pretože pochádzajú z dvoch rozdielnych zdrojov – pri pive získavame antioxidanty, ktoré sú obsiahnuté v chmeli, kým vo víne sa ukrývajú antioxidanty z hrozna. Faktom však ostáva, že antioxidanty veľmi výrazne spomaľujú starnutie a zlepšujú celkový stav organizmu. A to už stojí za vyskúšanie!


    Zabúdať by sme však nemali na správnu mieru konzumácie piva. pretože všetkého dobrého veľa škodí.